د Mögen conjugation

Germanx د انټرنیټ زده کړې سایټ زده کونکي Mögen فعل کنجګیشن

د هغو ملګرو لپاره چې د الماني مجلل فعل قانع کولو په لټه کې یاست ، موږ په الندې جدولونو کې د الماني فعل مژین شخصي قانع کول په ورځني ژوند کې ترټولو کارول شوي اجزاو پراساس چمتو کړي دي. دا فعل ، چې عموما د زده کونکو په مینځ کې د مګ یا مچټین په نوم پیژندل کیږي ، په حقیقت کې فعل مژین دی. موږ هیله لرو چې دا ګټور وي.



د فعل mögen د Conäugation präsens

زه مګ
du میګسټ
ER / się / es مګ
موږ mögen
IHR مګټ
sie mögen

د فعل mögen د Präteritum conjugation

زه موچه
du مچټسټ
ER / się / es موچه
موږ وږغول
IHR mochtet
sie وږغول

د فعل mögen د Perfekt جوړول

زه habe gemocht
du تا gemocht
ER / się / es لري gemocht
موږ haben gemocht
IHR habt gemocht
sie haben gemocht

Plusquamperfekt د فعل mögen conjugation

زه hatte gemocht
du hattest gemocht
ER / się / es hatte gemocht
موږ hatten gemocht
IHR hattet gemocht
sie hatten gemocht

د Futur I فعل mögen conjugations

زه دوی په دي mögen
du wirst mögen
ER / się / es بېړنۍ mögen
موږ werden mögen
IHR وریډټ mögen
sie werden mögen

د فعل mögen Futur II conjugations

زه دوی په دي gemocht haben
du wirst gemocht haben
ER / się / es بېړنۍ gemocht haben
موږ werden gemocht haben
IHR وریډټ gemocht haben
sie werden gemocht haben


ځواب ولیکئ

ستاسو بریښنالیک پته به خپره نشي. اړینې برخې * دوی سره نښه شوي